Tok, devletin vergi düzenine ilişkin "Vergi dediğin nedir? Vergi hırsızlıktır. İnsanların istemediği bir şeyi insanlardan zorla alınca  mafyadan ne farkınız kalır? Mafya yapınca illegal devlet yapınca legal." ifadelerini kullandı. 

Tok, asgari ücret düzenine ilişkin "İnsan çalışıyorsa ve karnını bile doyuramıyorsa  orada yanlış olan bir şeyler vardır. Para arzını basıp MB aracılığıyla istedikleri yere gönderiyorlar ve biz sahip olmamız gereken ihtiyaçlardan oluyoruz" dedi. 

Gelir adalersizliğine değinen Tok "Gelir adaletsizliğinin en önemli sebebi: MB'nin piyasaya daha fazla para sürmesi. Merkez Bankası her para bastığı zaman sizin cebinizdeki para eksiliyor. Bu para nereye gidiyor? Bu paradan kimler yararlanıyor?" dedi. 

Tok, faiz politikasına değinerek "Yerel seçimlerden sonra faiz yükseltme politikası devam ederse enflasyona hiçbir artısı olmayacak ve gerçek bir kriz yaşanacak. İşsizlik %20'lerin üzerine çıkacak. Paran var ama markette ürün yoksa o gerçek krizdir ve Türkiye buna doğru gidiyor." dedi.