Lip lift ameliyatı, içe dönük ve ince olan dudakları daha estetik bir görünüme kavuşturmak için yapılmaktadır. Üst dudak ve burun bölgesinin arasında bulunan philtrum adı verilen bölgeden kesilen cilt dokusu ile yapılan lip lift operasyonu sonrasında üst dudak daha belirgin ve kalkık bir şekil almaktadır.

Kimler Lip Lift İçin Uygun Adaylar?

Lip lift ameliyatı ile adaylar, genellikle daha estetik görüntü elde etmek istemektedir. Bu yüzden lip lift, uzun olan dudağı kısaltmak isteyen, dişlerini ön plana çıkarmak isteyen ve yaşlı görünümün önüne geçmek isteyen adaylar için yapılmaktadır.

Pekcan: Havuz Tasarımı ve İnşaatında Kalitenin ve Dayanıklılığın Adresi Pekcan: Havuz Tasarımı ve İnşaatında Kalitenin ve Dayanıklılığın Adresi

Lip Lift Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Lip lift ameliyatı için subnazal dudak kaldırma, İtalyan dudak kaldırma ve Martı dudak kaldırma yöntemleri bulunmaktadır. Subnazal dudak kaldırma ile burun deliklerinin hemen altından ve yanlarından cilt dokusu çıkarılmaktadır. İtalyan dudak kaldırma lip lift operasyınu için de burun deliklerinin altından iki küçük deri parçası alınmaktadır. Martı kanadı ise üst dudak ile vermilyon bölgesinin birleştiği yerden bir kesi alınmasıyla yapılmaktadır.

Küçük Dokunuşlarla Gençleşin

Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen estetik müdahalelere ilgiler artmaktadır. Yüzlerinde memnun kalmadıkları bölgelerin düzelmesini isteyen kişiler estetik operasyonlara başvurmaktadır. Bundan dolayı yüze yağ enjeksiyonu gibi estetik cerrahiler sık sık tercih edilmektedir. Estetik operasyonlarla birlikte kişiler, daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Dolayısıyla yağ enjeksiyonu, lip lift ve bişektomi gibi işlemlere estetik bir görünüm isteyen kişiler tarafından yoğun bir ilgi duyulmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücudun bazı bölgelerinden alınan yağların, başka bölgelere enjekte edilmesi işlemine yağ enjeksiyonu adı verilmektedir. Yağ enjeksiyonu, vücuttaki bozuklukların onarılmasını sağlayan bir dolgu işlemidir. Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız yüze yağ enjeksiyonu ise en çok tercih edilen yağ enjeksiyon bölgelerinden biridir.

Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, zamanla vücutta meydana gelen bozukluklar ve çöküntüleri düzeltmek için yapılmaktadır. Özellikle yüze yağ enjeksiyonu ile dudaklardaki sönüklüğün doldurulmasıyla daha estetik bir görüntü elde etmek için yağ enjeksiyonu yöntemi tercih edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İçin Alınacak Yağlar Hangi Bölgelerden Alınabilir?

Yağ enjeksiyonu için vücudun farklı bölgelerinden yağ almak mümkündür. Ancak yağların kalıcılığı için genellikle karın alt kısmı, bel bölgesi, popo ya da uyluk iç ve dış yüzeyleri tercih edilmektedir.

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yanak estetiği olarak da bilinen bişektomi, yanakları daha ince bir hale getirmek için uygulanan bir estetik operasyondur. Yanak içinden yaklaşık 1 cm’lik kesi ile yapılan bişektomi ile yağın neredeyse %40’lık bir kesimi alınmaktadır. Böylece yüz daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Bişektomi (Yanak ve Yüz İnceltme) Kimler İçin Uygundur?

Bişektomi operasyonu, her yaşa uygulanabilen bir işlem olmasına rağmen genellikle alt sınırı 25 yaş olarak belirlenmiştir. Bunun nedeni ise 25 yaş altında olan kişilerin henüz yüz hatlarının tam olarak oluşmamasıdır. Yüz hatlarının oluşumu 25 yaşına kadar sürebilmektedir. Bununla birlikte bişektomi ameliyatı için cinsiyet ayrımı söz konusu olmamakla beraber hem erkek hem de kadınlar bu operasyonu yaptırabilmektedirler.    

Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bişektomi ameliyatı sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de bu süreç genellikle birkaç hafta sürmektedir. Ameliyat sonrası hastaların ilk üç gün yumuşak besinler tüketmesi ve soğuk içeceklerden uzak durması önerilmektedir. Bunun yanı sıra bişektomi sonrasında oluşan şişlik ve ödemler iki ya da üç hafta içerisinde geçmektedir.