AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, kamuoyu tarafından uzun süredir beklenen mal varlığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Altınok "Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah'ın, biz emanetçisiyiz" sözlerine vurgu yaparak, mal varlığını paylaştı.

Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama

Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasının ardından Altınok'un bu yönde verdiği "Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah'ın, biz emanetçisiyiz" cevabıyla dikkat çeken bir gündem oluşturmuştu. Ayrıca, belediye başkanı olduğu süre zarfında mal varlığının azaldığı iddiasında bulunan Altınok, "Bir Belediye Başkanı öncelikle şeffaf olmalıdır" diyerek, mal varlığını kamuoyu ile paylaşma kararı aldığını belirtti.

Yapılan açıklamada, Altınok'un çok sayıda arsa, tarla ve ev sahibi olduğu bilgisi verildi. Altınok, "Ekte sunduğum tüm mal varlığım ana sütü gibi ak ve helaldir" ifadelerini kullanarak, varlıklarının kaynağının helal yollarla elde edildiğine dair güvence verdi. Açıklamasında, mal varlığı üzerinden yapılan tartışmaların, Ankara'ya yapılacak hizmet ve eserlerin üzerinin örtülmesine yönelik çabaları gölgelemeye çalıştığını ve Ankaralı hemşehrilerine yönelik bir incitme olduğunu ifade etti.

Altınok'un mal varlığı şu şekilde:LkjhgfdsdfghjZxcfvgbhnjmkö