Milli Görüş hareketinin lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan 1988 yılında düzenlenen Filistinlerle Dayanışma Mitingi'nde bugüne ışık tutacak önemli açıklamarda bulunmuş....

İşgalci İsrail'in günlerdir Gazze Şeridi'ndeki masum sivillere hain saldırıları devam ediyor. İşgalci İsrail'in sivillerin üzerine bombalar yağdırmasına ise tepkiler çığ gibi büyüyüp İsrail'e ambargolar uğranması gerekirken Batı sessizliğine gömülerek yapılan zulmü görmezden geliyor.

Yıllar önce Prof. Dr. Necmettin Erbakan ise Filistin halkının bugün geleceği tabloyu aslında resmini Filistinlilerle Dayanışma Mitingi'nde çizmişti...

1988'de İsrail'e karşı yumuşak sözlerle hareket eden dönemin iktidarında olan Anavatan Partisi hükümetine tepki gösteren Erbakan adeta şuanki AK Parti iktidarına tepki gösteriyor.

İmamoğlu 'HIZRAY'ı açıkladı! Beylikdüzü-Pendik arası 55 dakikaya düşüyor İmamoğlu 'HIZRAY'ı açıkladı! Beylikdüzü-Pendik arası 55 dakikaya düşüyor

O dönemde siyasi iktidarın İşgalci İsrail'in katliamları karşısında sessizliğine ve sadece yumuşak sözler kullandığına dikkat çeken Erbakan, bu katliamları teşvik ettiklerini vurgulamıştı.

Türkiye'nin o dönemde de İsrail'e münasebetlerinde ısrarla devam ettirmekte olduğunu ifade eden Erbakan teşvike dikkat çekerek şu ifadeleri kaydetmişti.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ ⬇️

Bugünki siyasi iktidarın davranışını milletimiz adına yadırgıyoruz, tenkit ediyoruz bu milletin siyasi iktidarı böyle olamaz bu katliama destekçi olmayın diye haykırıyoruz! Aziz Millettimizin hakiki temsilcileri, bakınız bugünki siyasi iktidar sadece davranışıyla dolaylı yoldan teşvik ediyor değil diğer yandan bu İsrail'in Türkiye'deki temsilcilikleri hala kapatılmamıştır.

Bu zulümler bu katliamlar karşısında hala Türkiye gibi halkı müslüman olan bir ülke bu münasebetleri ısrarla devam ettirmektedir.