Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'a veda etti Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'a veda etti

ABD MLS Ligi’nin yıldız ismi Arjantin futbol efsanesi Lionel Messi, kiralık olarak Suudi Arabistan veya Barcelona’ya transfer olacağına dair çıkan söylentilere yanıt verdi.

Kariyerine ABD MLS Ligi’nin takımlarından Inter Miami’de devam eden Lionel Messi, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Arjantin Milli Takımı formasıyla Peru’ya karşı oynadıkları maçta 2 gol atarak performansını koruyan 36 yaşındaki futbol yıldızı, son dönemde Inter Miami’den ayrılacağı yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

4 AY SAHADA OLAMAYACAK
Temmuz ayı ortasında Inter Miami’ye 2,5 yıllık imza atan Lionel Messi, bu ay sonunda MLS’in sona ermesiyle birlikte yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalacak.

Inter Miami’nin MLS’te play-off’a katılamaması nedeniyle yaklaşık 4 ay boyunca sahada olamayacak Messi’nin, kiralık olarak Suudi Arabistan veya Barcelona’ya transfer olacağına dair spekülasyonlar gündemdeydi.

Bu söylentilere cevap veren Messi, “Ocak ayında, sezon öncesi hazırlıklar için tekrar Miami’ye döneceğim. Sıfırdan başlamak ve her zaman olduğu gibi en iyi şekilde hazırlanmak istiyorum” dedi.

Messi sezon başında transfer olduğu Inter Miami’de 13 resmi maçta takımına 11 gol ve 5 asistlik katkı sağladı.

Lionel Messi’nin tamamen Inter Miami ve Arjantin Milli Takımı’na odaklandığı ve şubat ayına kadar programının belirlendiği kaydedildi.

Buna göre Lionel Messi’nin Şubat 2024’e kadar çıkacağı maçlar ve programı şöyle:

EKİM

13 Ekim: Arjantin-Paraguay
18 Ekim: Peru-Arjantin
19 Ekim: Inter Miami-Charlotte
22 Ekim: Charlotte-Inter Miami


KASIM

17 Kasım: Arjantin-Uruguay
22 Kasım: Brezilya-Arjantin
Asya’da Inter Miami ile dostluk maçları


ARALIK

MLS’te yeni sezon öncesi 5 hafta tatil


OCAK

Sezon öncesi hazırlıkları


ŞUBAT

MLS’te yeni sezon başlangıcı