Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara (Çanakkale haric), Ege (İzmir ve Aydın haric), Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Mersin, Adana, Osmaniye, K. Maraş’ın batısı, Hatay kıyıları ve Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor

14 il için uyarı

Tarım Müdürlüğü 'yok' demişti: Hayvanlarda tüberküloz tespit edildi Tarım Müdürlüğü 'yok' demişti: Hayvanlarda tüberküloz tespit edildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Amasya, Bilecik, Bolu, Bursa, Çorum, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce için sarı kodlu uyarı yayımladı.

Sarı kodlu uyarı nedir?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Bölge bölge hava durumu

İstanbul, Ankara, Bursa ve Antalya'da gök gürültü sağanak yağış bekleniyor, sıcaklık düşüyor, İstanbul 29, Ankara 27, Bursa 28, Antalya 31 derece. Ankara'da su baskını riski var. İzmir açık 33 derece. Cumartesi de bulutluluk sürecek. Pazar gününden itibaren ise yeni bir sıcak hava dalgası etkili olacak.

1Qwdfgt

Marmara'da Sakarya, Bilecik, Balıkesir tarafında yaz sağanakları devam ediyor. Bölgede hava çok nemli. Cumartesi de hava bulutlu, sıcaklık 28-30 derecelerde.

4Edfghyt

İç Anadolu'da Çankırı, Yozgat tarafında sel tehlikesi var. Konya da yağmurlu.  Eskişehir 24, Konya 28, Sivas tarafı ise sıcak 35 derece. Cumartesi yağış kayseri bölümünü etkileyecek.

2Asdf

Ege'de yağmur Manisa, Denizli, Afyonkarahisar tarafında gün içinde yine etkili olacak. Rüzgar yeniden sert esmeye başladı. Manisa 34, Muğla 31, Kütahya 26 Bodrum 33 derece.

Rfrfgtgh

Akdeniz'de sahillerde hava çok nemli, Isparta ve Adana'nın iç kesimlerine kadar gök görülütlü sağanak geçişleri olacak. Isparta 28, Adana 33, Kahramanmaraş 35 derece.

Karadeniz'ide Bolu, Zonguldak, Kastamonu boyunca yağışlar su baskını yaratabilir, tedbirli olunmalı. Samsun ve Trabzon kesiminde de yaz sağanakları var. Bolu 23, Kastamonu 28, Samsun 29, Trabzon 28 derece.

12345-26

Doğu Anadolu'da Erzincan-Erzurum arasında hafta sonu yine şiddetli yağış bekleniyor, sele karşı dikkatli olunmalı. Erzurum 31, Malatya 38 derece. Güneydoğu'da yüksek sıcaklık devam ediyor,  Diyarbakır 41, Gaziantep 35 derece.