31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP'nin Afyonkarahisar, Adıyaman, Kastamonu ve Kırıkkale illerindeki Milletvekilleri Belediye başkanı seçilerek görevlerine başladı. Bu gelişmeyle birlikte söz konusu milletvekillerinin TBMM üyelikleri sona erdi ve CHP'nin milletvekili sayısı 125'e düştü.

Kemal Kılıçdaroğlu: Yarın Selahattin Demirtaş'ı ziyarete gideceğim Kemal Kılıçdaroğlu: Yarın Selahattin Demirtaş'ı ziyarete gideceğim

SAFFET SANCAKLI YENİDEN MHP'DE

Diğer taraftan, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, dün yeniden MHP'ye katıldı. Sancaklı'nın MHP'ye katılımıyla birlikte MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı yeniden 50'ye yükseldi. Bu durumla birlikte Meclis'teki bağımsız milletvekili sayısı ise 5'e geriledi.

TOPLAM MİLLETVEKİLİ SAYISI 594'E DÜŞTÜ

TBMM'de yaşanan bu değişikliklerle birlikte toplam milletvekili sayısı 594'e düştü. Bu yeni sandalye dağılımına göre, AK Parti 265, CHP 125, HDP 57, MHP 50, İYİ Parti 38, Saadet Partisi 20, DEVA Partisi 15, Yeniden Refah Partisi 4, Hür Dava Partisi 4, TİP 3, DP 3, Emek Partisi 2, DBP 2, DSP 1 milletvekili ile temsil ediliyor. Ayrıca, Meclis'te 5 bağımsız milletvekili bulunuyor.