ABD'li yatırım bankası Morgan Stanley, Rusya'daki rafineri saldırılarının etkisiyle Brent petrol fiyatlarını yükselterek 3. çeyrek varil fiyat öngörüsünü 86 dolardan 90 dolara çıkardı. Banka, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya'nın petrol arzına ilişkin öngörülerini de revize etti. Özellikle 2. çeyrekte beklenen petrol arzındaki açığın 3. çeyrekte daha da artacağına yönelik bir görüş belirtildi. OPEC ve Rusya'nın, 3. çeyreğe kadar günlük 200-300 bin varil arasında petrol arzını düşüreceği öngörüsü banka tarafından dile getirildi.

Dünya Bankası, Türkiye'ye 18 milyar dolarlık finansman paketi sağlayacak! İşte paketin detayları Dünya Bankası, Türkiye'ye 18 milyar dolarlık finansman paketi sağlayacak! İşte paketin detayları

Rusya'daki rafineri saldırıları sonrasında Brent petrolün gün içinde 86 dolar seviyesine yükselmesi, Morgan Stanley'nin fiyat öngörülerinde güncellemeye gitmesine neden oldu. Banka, Rusya'da yaşanan bu gelişmelerin petrol piyasasında önemli etkiler yaratacağını ve bu durumun 3. çeyrekte fiyatların daha da artmasına yol açacağını belirtti.