Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, göreve geldiği ilk günden itibaren belediyenin makam aracını kullanmadığını ve kendi şahsi aracını tercih ettiğini açıkladı. Dalgıç, kullanılmayan makam aracını satışa çıkardıklarını belirtti.

Şahsi araçla göreve devam

Makam aracı, özel şoför ve koruma kullanmayı reddeden Dalgıç, "İşe hep kendi aracımla gidip geldim ve belediye başkanı olduktan sonra da yine kendi aracımı kullanmaya devam ediyorum, yakıtımı da kendim alıyorum. Belediyenin bu kadar zor durumda olduğu bir dönemde makam aracını kullanmak içime sinmiyor," dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, KAF'ın güney koluna dikkat çekti: Üretebileceği deprem büyüklükleri 7,3’e kadar yükselir Prof. Dr. Ahmet Ercan, KAF'ın güney koluna dikkat çekti: Üretebileceği deprem büyüklükleri 7,3’e kadar yükselir

Dalgıç, 2023 model VIP olarak düzenlenmiş Ford marka aracın ve daha önceki başkanın kullandığı binek otomobilin garajda durduğunu ve satışa çıkarılması için gerekli işlemleri başlattıklarını kaydetti.

'Şikayet etmek için göreve gelmedik'

Belediyenin bugüne kadar bir finansman modeli ile yönetilmediğini ancak içinde bulundukları ekonomik zorlukları kısa sürede çözeceklerini vurgulayan Dalgıç, "Şikayet etmek için göreve gelmedik. İlk adımı da ben attım. Belediyeyi temsilen şehir dışına çıktığım zaman bile yakıt, yol, konaklama ve yemek gibi tüm ihtiyaçları kendim karşılıyorum.

Mali açıdan zor bir durumdayız. Ancak gerekli dokunuş ve tasarrufları yaparak belediye hizmetlerinin aksamamasını sağlayacağız. Gelir getirici projeler üreterek, zor günleri aşacağız" şeklinde konuştu.