Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenim kredisi geri ödemelerine dair şunları söyledi;

"Kredi geri ödemelerinin, enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Aldığımız kararla, kredi geri ödemelerinde toplam 26 milyar liranın üzerinde bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış oluyoruz. Böylece 3 milyon 157 bin gencimizin öğrenim kredisi sorununu kökten çözmüş oluyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlayacak öğrencilerimiz artık sadece aldıkları kredi rakamı kadar sorumlu olacaklar."

"Havayollarımızda rekor üstüne rekor kırılıyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Havalimanı bayram boyunca günde ortalama 1400 uçağın iniş kalkışına ve 230 bin yolcuya hizmet verdi." dedi.

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu: Bu ülkede iktidar var ama iktidara güven yok Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu: Bu ülkede iktidar var ama iktidara güven yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlete bağlı üniversitelerimizin tıp ve diş hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılacak." diye konuştu. 

MUHALEFET NE DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı son açıkalamda iktidara seslenerek, "Merak etme Bay Kemal takdir peşinde değildir. Faizlerin hepsini silin, ger ödemeyi iş bulma şartına bağlayın ve gençlerimiz rahatlasın. Tek bir kelime edersem namerdim!" demişti.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'da, Haziran 2020'de öğrencilerin sorunlarının çözülmesi için kanun teklifi vermiş ve son olarak bu teklifin komisyonda bekletilmemesi gerektiğine dikkat çekmişti.