Siyer Vakfı Kurucusu/Araştırmacı-Yazar Muhammed Emin Yıldırım, ev hanımlarına Filistin meselesi konusunda tavsilerde bulunarak şunları söyledi: 

Müslümanca meseleleri değerlendirmenin gayretini vereceğiz. Evimize asla boykotlu malları sokmayacağız. Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincini şu anda Gazze'deki cihadı iyice anlayacağız, eşimize, çocuklarımıza, akrabalarımıza, komşularımıza bunu anlatacağız. Yetiştireceğimiz çocukları Kudüs sevdası üzerine yetiştireceğiz. Eğer eşlerimiz tembellik yapıyorlarsa, bazı etkinlik ve eylemlere katılmıyorlarsa, hayır adına bir şeyler yapılmıyorsa eşlerimizi bu noktada motive edeceğiz. Bol bol dua edeceğiz Allah bir an önce nusret indirsin inayet kapılarını oradaki kardeşlerimizin üzerine açsın diye. Asla zalime karşı öfkemizi dindirmeyeceğiz. Mazlumun yanında yer aldığımızı, zaliminde karşısında olduğumuzu her daim ortaya koyacağız. Bir ev hanımı bu kadarını yapacaksa bir genç neler neler yapar. Herkes kendi yapacağı işlere odaklanacak. Ben bir şey yapamam sözü acizlerin sözüdür, Mümin asla aciz olamaz.

Bakanlıktan Konya ve Samsun'daki 'mobbing' iddialarına açıklama Bakanlıktan Konya ve Samsun'daki 'mobbing' iddialarına açıklama