TFF'nin yeni başkanı belli oldu! Kıran kırana yarışı İbrahim Hacıosmanoğlu kazandı TFF'nin yeni başkanı belli oldu! Kıran kırana yarışı İbrahim Hacıosmanoğlu kazandı

54. Hükümetin Başbakanı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Yalta Konferası'nın yapılma amacı ile Yalta Konferası'nın yapıldıktan sonra karşılaşılan durumu 2004'te D-8 Çırağan Buluşması'nda şöyle anlatmıştı:
İkinci Cihan Harbi yapıldı ve bu İkinci Cihan Harbi harbinde bütün insanlık hürriyet, insan hakları ve demokrasi hasreti ile yandı tutuştu. Ne zamanki İkinci Cihan Harbi bitti 4 Şubat 1945'te şimdi artık 20. asrın ilk yarısından almış olduğumuz acı derslere dayanarak geliniz "adil ve barış içinde olan bir Dünya kuralım" dendi  ve Yalta Konferansı zahiren bu maksat için yapıldı. Niçin zahiren diyorum? Çünkü Yalta Konferansı'nı incelediğimiz zaman bunun bu gayelere uygun bir konferans olmadığını bir galipler konferansı olduğunu görüyoruz. Bu insanlar adaleti esas almadılar, yeryüzünde barışı esas almadılar "biz harbin galipleriyiz kendimize göre biz Dünya kuracağız" dediler ve yeni kurulan Dünya'nın Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın 1 numaralı kararı İsrail'in kurulması olmuştur. Bu hususta bilhassa Batılı ülkelerin yöneticilerini etkileyen güçlerin yeni Dünya'nın kurulmasında ne derece önemli rol oynadıklarını açıkça görmek mümkündür. Yalta Konferansı adil bir konferans olarak kurulmadığı için arkasından beklenen özlenen barış ve adaleti getirmedi. Tam 40 sene 1945'ten 1990'a kadar insanlık bir türlü aradığını bulamadı. Bir soğuk harp dönemi yaşandı: Gerginlik, çatışma, tehdit. 1990'da SSCB dağıldı ve Komünizm iflas etti. Bu sefer bütün insanlık Batı'ya dedi ki "Hani siz demokrasi, adalet ve barış getirecektiniz? Yapacağız ama Rusya mani oluyor dediniz işte şimdi Rusya ortadan çekildi hadi bakalım beklenen ve özlenen adaleti ve barışı getirin" D-8'in kurulduğu 1997 yılına kadar 7 yıl geçti bu 7 yıl ne gördük: Barış yerine tam tersine Dünya'da birçok harpler, Filistin'de sürekli olarak kan gövdeyi götürüyor.. Bir Barış Dünyası yerine büsbütün bir Savaş Dünyası meydana geldi. Ve  insanlar beklediklerinin tam tersi ile karşılaştılar.