2023 ÖGG sınav sonuçları için geri sayım başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 26 Ağustos tarihinde uygulanan 104. dönem ÖGG sınavının ardından sonuçların açıklanması bekleniyor. Peki, ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası açıklanacak olan ÖGG sınav sonuçları için tarih belli oldu.

Buna göre; 104. dönem ÖGG sınav sonuçları 15 Eylül 2023 tarihinde ilan edilecek.

Tayyar Öz ve Özlem Öz'ün tüm mal varlıklarına el konuldu Tayyar Öz ve Özlem Öz'ün tüm mal varlıklarına el konuldu

ÖGG sınavı nasıl değerlendirilecek?

Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir.

Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikası bulunan kişilerin silahsız yenileme eğitimi ile birlikte silah farkı eğitimi alarak özel güvenlik yenileme sınavına silahlı sınav türünden katılacak adayların başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Başarı sağlanamaması durumunda sınav sonucu silahsız olarak değerlendirilecektir.

ÖGG sonuçları nasıl sorgulanır?

104. dönem ÖGG sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet üzerinden sorgulanacak.

Adaylar, "https://onlineislemler.egm.gov.tr/ozelguvenlik/Sayfalar/sinavsonuc.aspx" adresi üzerinden sonuçlarına ulaşabilecek.

ÖGG SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN