Geçtiğimiz sene oğlu Muhammed Nur Kasadar öldürülen Mustafa Kasadar gündemdeki taksici cinayeti davası üzerinden sitem dolu sözler söyledi.

Naci Görür'den 'erken uyarı sistemi' uyarısı Naci Görür'den 'erken uyarı sistemi' uyarısı

milligazete.com.tr'ye konuşan Mustafa Kasadar" Benim Oğlum 11 Temmuz 2023 tarihinde vahşice katledildi. Katil bu durumu fidye amaçlı kullanmaya çalışırken suç üstü yakalandı. Sıradan bir cinayet değil. Onun üzerine de bir sürü suç var. İlk duruşma zaten çok geç yapılırken bir de haziran ayına ertelendi. Yani cinayet tarihinden 1 sene sonra duruşma olacak ve sonucun ne çıkacağı da meçhul" diye konuştu.

"Burada çifte standart var"

12 Şubat'ta İzmir'de taksici şoförü Oğuz Erge'nin suçsuz yere öldürülmesiyle ilgili davanın 50 günde karara bağlandığına dikkat çeken Kasadar "İzmir'de bir taksici masum yere katledildi. Allah rahmet eylesin. Ben şunu sorguluyorum. Bizim davamız çok daha ağır ama neden bizim dava sonuçlanmıyor. Burada bir çifte standart var. Bunun sebebini mahkeme heyetine ve kamuoyuna soruyorum" dedi.

"Biz başka bir ülke vatandaşı mıyız"

Konuyla ilgilli sosyal medyada da bir paylaşımda bulunan Kasadar "12 şubat 2024 tarihinde İzmir'de bir taksiciyi öldüren katilin davası iki ay geçmeden sonuçlandı. Çok güzelAma 11 Temmuz 2023 tarihinde oğlumu boğarak öldüren sonra da cesedini parçalayan katilin davası haziran 2024e ertelendi. Farkımız ne? Biz başka bir ülke vatandaşı mıyız!" sözleriyle sitem etti.