Olay, Rize Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda meydana geldi. Yüzmek için havuza giren ilkokul öğrencileri havalandırma sisteminde meydana gelen arızadan dolayı ortamda biriken klor kokusundan rahatsızlandı. Solunum sıkıntısı çeken öğrencileri havuz görevlileri sudan çıkardı.

Havalandırma makinesi arızalandı

Hastaneye kaldırılan Naz Deren Beşikçi (8), Duru Demirci (7) ve Elif Su Demirci (7) tedaviye alındı. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sudan alınan numunede olumsuzluğa rastlanılmadığı, olayın havalandırma makinelerinin arızalanmasından meydana geldiğini ifade edildi.

'Havuz suyuna karışması gereken kloru soludular'

Hastaneye kaldırılan Elif Su Demirci'nin annesi Yeliz Demirci, çocukların havuz içinde fenalaştıklarını gördüğünü söyleyerek, çocuklar yüzerken havuzdan gelip örnek alındığını anlattı. Daha sonra 2 çalışanın kloru havuzun su kanallarına döktüğünü ifade eden Demirci, havuz suyuna karışması gereken kloru çocukların soluduğunu vurguladı.

Togg 3 metre yükseklikten düştü: Yaralılar var Togg 3 metre yükseklikten düştü: Yaralılar var

Çocuklar bir anda havuz içerisinde kusmaya başlayıp fenalaştığını anlatan Demirci "Hepsini açık havaya çıkardık. Ben orada sadece 3 çocuk olduğu için şükrediyorum. Daha fazla çocuk orada olabilirdi. Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmaz. Bu durumun tedbiri alınsın, kimsenin başına bir daha böyle bir şey gelmesin. Bir şey arızalı ise bunu biz değil, yetkililer bilecek. Biz çocuklarımızı onlara emanet ediyoruz" ifadelerini kullandı.