Washington, D.C. - ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), tarihi boyunca gizemli uçan cisimlerle (UFO) ilgili yapılan incelemelerin sonuçlarını açıkladı. Pentagon'un açıkladığı raporda, UFO olduğu düşünülen cisimlerin çoğunun sıradan maddeler olduğu belirtilerek, Dünya dışı varlıklarla bağlantılı herhangi bir kanıta rastlanmadığı ifade edildi.

'Gelen ihbarlar dünya dışı varlıklarla ilgili değil'

Pentagon sözcüsü Pat Ryder, yaptığı açıklamada, akademik kurumların desteğiyle yürütülen incelemeler sonucunda UFO ihbarlarının tamamının Dünya dışı varlıklarla ilişkili olmadığının tespit edildiğini bildirdi. Ryder, yine de birçok olayın tam olarak netleştirilemediğini belirterek, bazı olayların araştırma sürecinde daha fazla bilgi gerektirdiğini vurguladı.

Hamas'tan Erdoğan açıklaması: Gurur duyduk Hamas'tan Erdoğan açıklaması: Gurur duyduk

Pentagon Sözcüsü Ryder: Türkiye sadece bölgede değil dünyada önemli bir ortaktırPentagon Sözcüsü Pat Ryder

Pentagon'un yayınladığı rapor, kamuoyunun uzun süredir merak ettiği ve tartıştığı UFO fenomenine dair önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Raporda, incelenen birçok olayın sıradan nesneler veya fenomenler olarak tanımlandığı ve Dünya dışı ziyaretlerle ilgili somut kanıtların bulunmadığı vurgulanıyor.