Rusya'da Telegram üzerinden yayın yapan, Kremlin içinden aldığı haberlerle adını duyuran muhalif yayın General SVR, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in  pazar akşamı kalp krizi geçirdiğini öne sürdü. İddiaya göre doktorlar, hızlı müdahale ile Putin'in duran kalbini çalıştırdı ve Rus lider rezidansta tıbbi araçlar olan özel bir odaya alındı.

General SVR, Putin'in kalp krizinin Rus liderin yakın çevresini ciddi anlamda endişelendirdiğini; dün Putin'in ölmesi durumunda atılacak durumlara dair bir toplantı yapıldığını da öne sürdü. General SVR, ayrıca Putin'in son zamanlardaki görüşmelerine "dublörünün" katıldığını iddia etti.

AB’den Türkiye önerisi: Şartlı gümrük birliği modernizasyonu ve vize kolaylığı AB’den Türkiye önerisi: Şartlı gümrük birliği modernizasyonu ve vize kolaylığı

Kremlin: Absürt bir yalan

Bu iddialar gündeme bomba gibi düşerken Kremlin'den açıklama geldi. "Putin'in kalp krizi geçirdiği iddiaları absürt bir yalan" diyen Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Putin iyi ve sağlığının yerinde olduğu ifade etti.  Peskov, Putin'in dublör kullandığı iddialarının da gerçeği yansıtmadığı vurguladı.