Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir konser salonuna dün akşam düzenlenen ve çok sayıda can kaybı ve yaralının olduğu silahlı saldırıyla ilgili 11 şüpheli yakalandı.

Moskova'da Crocus Belediye Binası içinde yer alan bir konser salonuna maskeli kişiler tarafından terör saldırısı düzenlendi. Makineli silahlarla çevreye ateş açan kişiler birçok sivili hedef alırken konser salonunda büyük panik yaşandı. Birçok kişi binadan kendi çabalarıyla kurtulurken bölgeye gönderiler kolluk kuvvetleri, ambulans ve itfaiye ekipleri kısa süre içinde çalışma başlattı. 100'den fazla kişi binadan tahliye edilirken ağır yaralılar ve olayda yaşamını yitirenlerin cesetleri binadan çıkarıldı. Rusya Soruşturma Komitesi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyururken ilk belirlemelere göre 60'tan fazla kişinin saldırı sırasında öldüğünü duyurdu. Öte yandan Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, saldırı sırasında 5'i çocuk olmak üzere toplam 115 kişinin hastanelerde tedavi alında bulunduğunu belirtti.

11 şüpheli yakalandı

Kremlin, "Putin ile görüşen FSB Direktörü Aleksandr Bortnikov, Moskova'daki terör saldırısına doğrudan karışan 4 terörist dahil 11 kişinin yakalandığını bildirdi." açıklaması yaptı.

Japonya'da 6.4  ve 5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi Japonya'da 6.4 ve 5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi

Can kaybı 93'e yükseldi

Rusya Soruşturma Komitesi, Moskova’daki terör saldırısında can kaybının 93'e yükseldiğini, sayının daha da artabileceiğini duyurdu.