RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme

Türkiye 6 Şubat 2023'te meydana gelen 7 büyüklüğündeki iki depremle sarsılmıştı... 11 ilin etkilendiği depremlerde on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye tarihinin en büyük felaketi ile karşı karşıya kalmıştı deprem 11 ilde hissedildi ancak zaman 81 ilde de adeta durmuştu... Depremin yerle bir ettiği bölgelerde geçici barınma alanları oluşturuldu ancak bölgedeki insanlar felaketin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen mağduriyetler yaşamaya devam ediyor.

Türkiye 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük depremle gerçeği bir kez daha hatırlamıştı ancak bu gerçek kısa sürede unutuldu. Türkiye'nin gerçeği olan beklenen olası Marmara depremi ise kaçınılmaz bir gerçek. Yetkililer sık sık acil önlem alınması gerektiğine ve konunun ciddiye alınması gerektiğine dikkat çekse de siyasette ne yazık gündemin geri planında kalıyor.

Türkiye'nin deprem gerçeğini Saadet - Gelecek Grubu gündeme taşıdı

Türkiye'nin kalbinin Marmara depremi olduğunu uzmalar sık sık hatırlatırken Saadet - Gelecek Grubu meseleyi Meclis'e taşıdı. Saadet-Gelecek Grubu, olası İstanbul depreminin ortaya çıkaracağı olumsuz etkilerin en aza indirilmesi, alınacak acil eylem tedbirlerinin ve yöntemlerinin belirlenmesi" amacıyla Meclis Araştırması önerisi sundu.

Saadet - Gelecek Grubu'nun sunduğu önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. 

Haber: Melisa AYKAÇ

Editör: Melisa Aykaç