Afrika ülkeleri Fransızcayı resmi dil olmaktan çıkarıyor Afrika ülkeleri Fransızcayı resmi dil olmaktan çıkarıyor

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde Filistin'deki soykırıma ilişkin yaptığı açıklamalar gündemdeki yerini koruyor.

“23 gündür Gazze için ne yaptınız?”

İsrail- Filistin arasında 26 gündür devam eden çatışmalara ilişkin konuşan Aydın, iktidarın Gazze için bir adım atmadığına dikkat çekti. "21 yıldır iktidarsanız her seçim Gazze edebiyatı yaptınız ve seçimi kazandınız ancak 23 gündür Gazze için ne yaptınız" dedi.

“Dönüp geriye bakın”

Neler kazanılırken neler kaybedildi diyerek iktidara sert tepki gösteren Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, 2003 yılından bu yana değişen hiçbir şey olmadığına dikkat çekerek Büyük Ortadoğu Projesi'ni hatırlattı. 23 günden iktidarın suskunluğunu neye borçlu olduğunu soran Aydın, "BOP devam etmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı maalesef 23 yıldır adım adım bölgemizi güvensiz hale getirecek politikaların içerisinde yer aldı. Eğer Suriye, Irak, Libya, Filistin bu haldeyse dönüp geriye bakın!" dedi.

Aydın'ın dikkat çeken konuşmasını Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını hatırlatır nitelikte bir video ile yeniden paylaştı. Videoda Recep Tayyip Erdoğan'ın BOP eşbakanlığına ilişkin sözlerine yer verildi.