Irak Hükümet Sözcüsü'nden Erdoğan ziyaretine ilişkin açıklama Irak Hükümet Sözcüsü'nden Erdoğan ziyaretine ilişkin açıklama

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Üsküdar’daki seçim standını ziyaret ederek Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Yılmaz Bayat ve Kadın Kolları üyeleri ile Necmettin Erbakan’ın vefatının 13’üncü yılı dolayısıyla lokma dağıttı. 

28 ŞUBAT'IN NEDEN YAPILDIĞINI İYİ ANLAMAMIZ GEREKİYOR”

Açıklamalarda bulunan Birol Aydın, “İstanbul'u karış karış dolaşmaya gayret ediyoruz. insanımızın gönlüne dokunmaya çalışıyoruz. Tarihi bir seçimin arifesindeyiz. Bugün 28 Şubat. 28 Şubat vesilesiyle merhum Erbakan Hocamızı bir kez daha rahmetle, hasretle yad ediyorum. Aynı zamanda 28 Şubat bugün Türkiye olarak bizim yaşadığımız her ne varsa, milletimizin canını sıkan her ne varsa ekonomiden eğitime, sağlığa, dış politikaya, sosyal hayata, hepsinin temellerinin atıldığı tarihtir. Bugünü doğru okuyabilmek için 28 Şubat'ın neden yapıldığını iyi anlamamız gerekiyor. Herkes 28 Şubat'ı konuşur ama neden yapıldığını konuşmaz. 28 Şubat denk bütçenin yapıldığı bir hükümet dönemidir. 28 Şubat işçinin, memurun, emeklinin, dar gelirlinin yüzünün güldürüldüğü bir hükümet dönem. 28 Şubat, İslam ülkelerinin tek güç haline gelebilmesi için D-8’in kurulduğu hükümetin zamanına denk geliyor. Dolayısıyla herkes şunu söylüyor; Erbakan Hoca'ya 28 Şubat'ta yapılanlar denk bütçe yapıldığı için, ülkenin ekonomisi düze çıktığı için, D-8 kurulduğu içindir. Öyleyse bu üç sebepten dolayı 28 Şubat olmuşsa, 20 yıldır bu üç şey nerede? D-8, denk bütçe, geçim, hayat, ekonomi nerede? Dolayısıyla ben altını çizerek söylüyorum 28 Şubat'tan bu yana olup bitenler bugün yaşadıklarımızın neticesidir” dedi.