Saadet Partisi'nin sosyal medya hesebından konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. 

  • Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kamuoyuna Duyuru

54. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti döneminde Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın öncülüğünde "Yeni Bir Dünya" için atılan ilk adım olan D-8; 27 yılı geride bıraktı. 

Saadet Partisi olarak her yıl kuruluş yıl dönümünde D-8'e olan ihtiyacı vurgulamak ve Türkiye başta olmak üzere üye ülkelere sorumluluklarını hatırlatmak adına toplantı gerçekleştiriyoruz. 

D-8'in kuruluş yıl dönümü olan 15 Haziran'ın bu sene Kurban Bayramı arife gününe denk gelmesinden dolayı, 27 yıl önce imzaların atıldığı Çırağan Sarayı'nda gerçekleştireceğimiz toplantımızı 8 Haziran Cumartesi tarihine çekerek hazırlıklarımızın önemli bir kısmını tamamlamıştık. 

RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme

Etkin siyasi kişilere, kanaat önderleri ve gazetecilere davetiyeleri ulaştırmaya başlamıştık Ancak Dışişleri Bakanlığımızın aynı gün yani 8 Haziran'da D-8 üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarına Gazze konulu olağanüstü bir toplantı davetinde bulunduğu bilgisini aldık. 

Öncelikle bu toplantının yapılacak olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Zaten biz de yıllardan beri D-8'in kriz bölgeleri ile ilgili insiyatif alması gerektiğine dair çok defalar çağrılarda bulunduk. Umarız ve dileriz li gerçekleşecek olan toplantı uygulamaya geçecel çok önemli kararların alınmasıyla neticelenir. 

Bu toplantının en başarılı şekilde geçmesi temennisiyle kendi planladığımız toplantıyı tarihini daha sonra kamuoyuyla paylaşacak şekilde ertelediğimizi belirtmek isteriz. Sonuçların mutlaka takipçisi olacağımız olağanüstü toplantının hayırlara vesile olmasını diler, saygılar sunarız.

Editör: Hümeyra Kaya