Yerel seçim çalışmaları Türkiye'nin dört bir yanında devam ederken siyasette kutuplaşan ve ayrıştıran siyasi bir dilin kullanılması nedeni ile halk arasında saldırılar ve kavgalar yaşanıyor. Son olarak ise gözü dönmüş saldırganların hedefi İstanbul Bahçelievler’de çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi teşkilatı oldu. 

TBMM, 23 Nisan gündemi ile toplanacak! İşte TBMM'de bu hafta TBMM, 23 Nisan gündemi ile toplanacak! İşte TBMM'de bu hafta

Şirinevler Mahallesinde yaşanan olayda seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulunan Saadet Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Yaşar Avcı ve teşkilat mensupları, bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırganlar Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi camiasına, mensuplarına ağır hakaretler ve tehdit içeren ifadeler kullandı. Alenen çıkarılmaya çalışılan arbede de karışıklığa rağmen Saadet Partisi teşkilat mensupları olayın büyümemesi için sağduyulu yaklaşmaya çalıştı. Ancak bir teşkilat mensubu gözü dönmüş saldırgan tarafından bıçaklandı. Saldırıda yaralanan kişinin sağlık durumu iyi olduğu öğrenilirken saldırganların gözaltına alındığı açıklandı.

Saadet Partisi'nden açıklama

Saadet İstanbul X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şüphelilerin hakkındaki soruşturmanın avukatlar tarafından yakından takip edildiğini kaydetti.Whatsapp Image 2024 03 23 At 12.39.37

Birol Aydın: Bir kısım siyasilerin yanlış tutumları...

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, partisinin Bahçelievler’de gerçekleşen seçim çalışmaları sırasında parti heyetine yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Teşkilat mensuplarıyla beraber Kocasinan Şehit Mehmet Aydın Polis Merkezi Amirliğinin önünde açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, ‘‘Bugün Bahçelievler ilçemizde İlçe Belediye Başkan Adayımız ve arkadaşlar, seçim çalışması ve esnaf ziyareti esnasında, bir esnafa gidiyorlar. Orada uygunsuz sözlerle, küfürlerle muhatap oluyorlar. Dükkanı terk edip caddeye çıkınca da suçlu olan kişi, arkadan bıçakla saldırı yapıyor arkadaşlarımıza. Şükür ki ileri derecede bir durum yok. Suç duyurusunda bulunuldu, gerekli işlemler yapılacak. Savcılığa intikal etti. Tabi bu tip durumlar, seçim sathında hiç de arzu etmediğimiz hadiselerdir. Bir kısım siyasilerin yanlış tutumları, seçmenin tutum ve davranışlarını bu yönde etkiliyor. Biz arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ama bu durumu da kabul etmediğimizi, kabul edemeyeceğimizi ifade ediyoruz.’’ ifadelerini kullanarak teşkilat mensuplarına geçmiş olsun dileklerini iletti.