Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç İzmir’de yaptığı basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.

İktidarın sorununu çözme kapasitesinin tamamen bittiğini söyleyen Kılıç’ın açıklaması şöyle:

Bildiğiniz üzere temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜFE'de %79’ları gördü tabii. Burada dikkatinizi çekerim. Bu rakamlar TÜİK'in rakamları. Bağımsız araştırma grupları

Enflasyon rakamlarının çok daha yüksek seviyelerde olduğunu ortaya koyuyor. Tabii ağızda telaffuz edildiği zaman bir istatistik olduğu için anlamanın kavranılmasında zorlanan bu rakamlar insanlarımız için hayat pahalılığı geçim sıkıntısı mutfakta tencerenin kaynamaması manasına gelmektedir. Bundan sorumlu olan mercilerin ağır edip sorunu çözmek için adımlar atması gerekirken ekonomiden sorumlu bakan Sayın Nebati yabancı ülkenin bir bakanıyla sohbet ediyoruz. Yahu sizin enflasyon çok yüksek dedi.

Ona doğru ama bakın ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde onluk enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz dedim şeklinde ekranlarda açıklama yapabiliyor.

Sayın Bakan'ın söylemlerinin ve rakamların bize gösterdiği çok önemli bir gerçek var. O da bu iktidarın sorununu çözme kapasitesinin tamamen bittiğidir.

Mental yorgunluğun ötesinde artık AK Parti can çekişmektedir. En basit sorunlarının dahi kör düğüm olmasını aziz milletimiz hak etmemektedir.

Ahmet Davutoğlu'ndan 3. ittifak yaklaşımı: Babacan'ın kararına saygı duyarım, bu karar 6'lı masayı etkilemez Ahmet Davutoğlu'ndan 3. ittifak yaklaşımı: Babacan'ın kararına saygı duyarım, bu karar 6'lı masayı etkilemez

Kimse merak etmesin. Üretime dönük yatırımlar ile milletin emeğine sahip çıkma ile parayı betona değil yatırıma aktarma yöntemiyle ekonomiyi de biz toplayacağız, iş başına gelir gelmez bu krizi çözeceğiz.