Doğalgaz desteği: Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz desteği: Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

Sinoplu emekli vatandaş Cengiz Demirel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın emekliye bir defaya özgü 5 bin lira ikramiye verileceği açıklamasına tepki gösterdi. Demirel şöyle  konuştu:
Diyanet İşleri’nin fitre ve zekat oranlarını açıkladı mı? O 5 bin lira falan zekat da olamaz, fitre de olamaz. Çok fazla verdiler. Sadakaları batsın. Çalışan emekliye de yokmuş. Kendilerinin yakınlarına 10 maaş verirlerken iyi. Ben emeklilere de şunu soruyorum; bu 5 bin lirayı nasıl harcayacaksınız? 50 tane torununuz olsa fazla gelir bu para size. Hatta fazlasını da Sayın Cumhurbaşkanı’na iade edin. Çalışanlara yokmuş, çalışmayanlara varmış. Bu insanlar ömrünün sonuna gelmiş. Önümüzdeki seçimlerden evvel parmakları yalatırsınız, yine emekli en fazla oy veren olur size. Ondan sonra siz oyu alırsınız, ama emekliye böyle parmakla bal verirsiniz. Artık parmaktaki bal da kalmadı, yeter. Dilenci miyiz biz? Sayın Cumhurbaşkanı buna bir karar versin. Sadaka mı dağıtıyorsunuz? Öyle saraylarda oturmakla olmuyor. Saraylarda onun bunun söylediğiyle 'emekli çok memnun, emekli çok mutlu, 5 bin lirayı da verdi, sokakta zil çalıyor' olmuyor. Eski padişah dönemini bir hatırlasınlar. Zam üzerine zam, millet oynamaya başlamış. En sondaki o hikayeyi kendileri bilirler. Bir de Sayın Cumhurbaşkanı sadakayla ilgili bir açıklama yaptı; devlete 63 milyar lira maliyeti varmış. Çok özür diliyoruz, gerçekten yük olduk. Çok üzüldük. 

"7 BİN 500 LİRA EMEKLİ MAAŞI ÇOK GÜLÜNÇ BİR ŞEY"
Hasan Yüksel şunları söyledi: Bu ekonomik şartlarda bu para yeterli değil. Biz bunu sadaka gibi de istemiyoruz. Bir bayramda, bir şurada, bir burada 2 bin lira, 5 bin lira istemiyoruz. Biz yeterli bir maaş istiyoruz. Acilen de maaşlarımızın yükseltilmesini istiyoruz. Kiraların 10 bin lira olduğu yerde 7 bin 500 lira emekli maaşı çok gülünç bir şey. Bu 7 bin 500 lirayla geçiniyorlarsa kendi maaşlarını düşürsünler, kendileri de geçinsinler. 

"5 BİN LİRA NEYE YETECEK Kİ, İMKANI YOK YETMEZ"
Sadık Yılmaz ise "Bu zamana kadar yapılan zamlarda zaten emekliler çekti çileyi. Herkes görüyor ve biliyor. Enflasyon desen almış başını gidiyor. 5 bin lira neye yetecek ki? İmkanı yok yetmez" dedi.