Siyonist İsrail, Gazze Şeridi’nin yanı sıra Batı Şeria’da da 7 Ekim 2023'ten bu yana insanlık ve hukuk dışı saldırılarını sürdürürken, bölgeden gelen yeni görüntüler dünya çapında büyük tepkilere neden oldu. Dün kaydedilen görüntülerde, İsrail askerlerinin yaralı Filistinliyi hareket halindeki askeri bir araca kelepçelediği görüldü. İsrail güçlerinin bu tutumu, uluslararası kamuoyunda infiale yol açtı.

Bölge sakinleri, İsrail askerlerinin yaralı Filistinliyi canlı kalkan olarak kullandığını belirtti. Görgü tanıkları, sağlık ekiplerinin yaralıyı tedavi etmesine izin verilmediğini ve yaralı Filistinlinin İsrail askerleri tarafından tutuklandığını kaydetti. İsrail askerlerinin bu insanlık dışı muamelesi, özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

ABD'den açıklama: Türkiye ve Suriye'nin normalleşmesini istemiyoruz ABD'den açıklama: Türkiye ve Suriye'nin normalleşmesini istemiyoruz

İsrail, Gazze Şeridi ve Batı Şeria'da baskın ve saldırılarına devam ediyor. Bugüne kadar İsrail saldırılarında 35 bin 598 Filistinli hayatını kaybetti, 86 bin 32 kişi ise yalandı. Yaralılar, bölgede yeterli sağlık hizmeti alamazken ülkeye insani yardım girişleri de engellendiği için çok sayıda çocuk, yetersiz beslenme ve sıvı kaybından hayatını kaybediyor.