Siyonist İsrail'den Gazze'ye ağır bombardıman: Şehit sayısı artıyor

ABD'de siyahi kadın, yardım için evine çağırdığı polis tarafından vuruldu ABD'de siyahi kadın, yardım için evine çağırdığı polis tarafından vuruldu

Siyonist İsrail güçleri, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus, orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve kuzeyinde yer alan Gazze kentindeki Şucaiyye Mahallesi'ni bombaladı. Saldırılarda birçok kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un Huzaa beldesini bombaladı. Saldırıda 1 kişi öldü, birçok kişi yaralandı. Ölü ve yaralılar Gazze-Avrupa Hastanesi'ne getirildi.

İsrail ordusuna ait topçu birlikleri, Gazze kentinin doğusunda yer alan Şucaiyye Mahallesi'ndeki El-Mansura Caddesi ile Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nı da bombaladı.

SİVİL ALTYAPIYI DA TAHRİP EDİYORLAR

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 877 Filistinlinin öldüğünü, 86 bin 969 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.