Sözü olan herkes için ve Türkiye'nin İhtiyacı sloganıyla Türksat'la uydudan ve Tivibu (66.), Kablo TV (80.), D-Smart (102.)  gibi mecralardan yayınlarını sürdürmekte olan TV 5 Televizyonu, sosyal medyada ise başta YouTube, X (Twitter) olmak üzere Facebook, Instagram, Telegram ve WhatsApp'la beraber aktif yayıncılık sürdürmektedir.

Yaptığı yayıncılıkta insan odaklı bir yaklaşım sürdüren TV 5 Televizyonu sosyal medya hesaplarına geçmişte kısıtlamalar getirilmiş ve bazı hesapları bir süre kapatılmıştı.

Kapatılan hesaplar ve getirilen kısıtlamaların hiçbirinde herhangi bir şiddet ya da terör eylemi bulunmazken her kısıtlamaya sebep olarak şiddet ve terör propagandası engeli konulmuştur.

İsrail'in Filistin'e saldırıları nedeniyle yine daha önce bazı hesaplarımız kapatılmış ve kısıtlamalar getirilmişti. Yaşanan bu sorunlar nedeniyle izleyicilerimize anında ulaşmak ve bu kısıtlamaları engellemek adına birçok kez yeni hesaplar tarafımızdan açılmış ve izleyicilerimize ulaşmaya  devam etmiş bulunmaktayız.

Örneğin YouTube'da TV5 Televizyonu, TV5 Haber, TV5 Dijital ve TV5 Yedek Hesap gibi hesaplarla Twitter'da TV5 Televizyon, TV5.com.tr gibi birçok hesapla doğru ifadelerle kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdürüyoruz.

İzzettin El Kassam Tugayları esir tuttuğu 2 İsrailliyi dün akşam saatlerinde serbest bıraktı, tv5.com.tr videoyu haber olarak girerek Instagram, Youtube ve Twitter hesabından paylaştık. @tv5televizyonu Instagram hesabından girdiğimiz video "tehlikeli kişi ve örgütlerle ilişkili" gerekçesi ile kaldırıldı. TV5 Youtube kanalı üzerinden yayınladığımız video "Videonuz Topluluk Kuralları'nı ihlal etmese de bazı izleyicilerimize uygun olmayabilir. Topluluğun güvenliğini sağlamak için videonuzu gizli hâle getirdik." gerekçesi ile gizli hale getirildi.

Kamuoyunu yeniden bilgilendirmek isteriz ki hakikat, "Siyonist İsrail Filistin'de soykırım yapıyor" ise bu söylem ve yayınlarımızı kaldığı yerden olduğu gibi aktararak gerek TV ekranında gerekse sosyal mecralarda paylaşmaya devam edeceğiz .