Saldırıyı Twitter sayfasında “8-10 kişilik sözde kendilerini ülkücü olarak tanıtan şerefsizler tarafından saldırıya uğradık. Şimdi hastane raporu alıp şikâyetçi olmaya gidiyoruz.” ifadeleriyle duyuran Kocabıyık, daha sonra YouTube kanalında yayınladığı videoda, saldırı hakkında bilgi verdi.

Saldırganların birinde MHP rozeti gördüğünü dile getiren Kocabıyık, saldırıdan yara almadan kurtulduğunu söyledi.

Saldırgan grubu “kendilerini sözde vatansever olarak tanıtan kurt görünümlü çakal sürüsü” olarak nitelendiren Kocabıyık, “Biz, hiçbir zaman haksızlığa, yolsuzluğa, hırsızlığa karşı sessiz kalmayacağız. Bundan emin olsunlar.” dedi.

İzdiham Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Parlak vefat etti İzdiham Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Parlak vefat etti

Savcılıktan, saldırı ānını gösteren MOBESE görüntülerini temin ettiklerini söyleyen Kocabıyık, sözlerine şöyle devam etti:

“Sen susarsan, o susarsa, bu susarsa, sürü hālinde gelirler”

“Biz, doğruları, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Biz, halkın sesiyiz. Bizim kişisel bir beklentimiz yok. Bu vatandaşın sesi olabiliyorsak, bu vatandaşa mikrofon uzatıp onların derdini, onların sıkıntılarını, onların problemlerini dinleyebiliyorsak ne mutlu bize. (…) Yarın tekrar o sokakta olacağım. Yüreği varsa, delikanlıysa onlar, bir daha gelsinler yarın. Adamlıklarını bir görelim. Dediğimiz gibi hiçbir zaman hiçbirisinden korkmuyoruz. Ne ölümden korkuyoruz ne cezaevinden korkuyoruz. Ne 15 kişi saldırıp bizi dövme girişiminde bulunanlardan korkuyoruz ne de bunlara bu talimatı veren ağababalarından korkuyoruz. Hiçbirisinden korkmuyoruz. Bundan emin olun. Haksızlık karşısında dik durmaya, yolsuzluk karşısında dik durmaya devam edin. Susmayın arkadaşlar. Biz size mikrofon uzattığımızda arkanızı dönüp gitmeyin. Sen susarsan, o susarsa, bu susarsa, işte tepemize 3-5 tane çakal yavrusu, sürü hālinde gelir.