Sultangazi’de 4 katlı bir binanın bodrum katında 4 kişilik ailenin yaşadığı dairede yangın çıktı. Aile dışarı çıkarken, alevler itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Olay sonrası dairede hasar meydana geldi.

İstanbul'un Sultangazi ilçesi Sultançiftliği Mahallesi 184. Sokak üzerinde bulunan 4 katlı binanın bodrum katında saat 10.00’da bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yabancı uyruklu 4 kişilik ailenin kaldığı dairedeki yangın kısa sürede büyüdü.

İçerde bulunan aile dışarı çıkarken, yangını gören daire sakinleri ve komşular durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler alevleri kısa süre içinde söndürdü. Yangının çıkış sebebinin araştırıldığı öğrenildi.

BODRUM KATTA BAŞLADI

Yangının çıktığını gören Abuzer Çiftçi, “Evden çıkar çıkmaz dairenin yanmaya başladığını gördüm. İtfaiyeyi arayıp, bilgi verdim. İçeride kimsenin olup olmadığını bilmiyordum. Bir ailenin olduğunu duydum” dedi.

Hayır pilavı diye dağıttı ama... Çok sayıda öğrenci ve öğretmen hastanelik oldu Hayır pilavı diye dağıttı ama... Çok sayıda öğrenci ve öğretmen hastanelik oldu

Mahalle sakini Turgay Genç, “Yabancı uyruklu bir aile kalıyordu. Bu arkadaş gördü, dışarı çıkardı. Burada kimin oturduğunu sordu. Ondan sonra telefonlara sarıldık arama yaptık. İçeride kimse yoktu” şeklinde konuştu.