Erkan Yolaç hayatını kaybetti

TRT'nin efsane yarışması 'Evet-Hayır' ile tanınan televizyon dünyasının duayen ismi Erkan Yolaç (89) uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme RTÜK'ten haber programları için yeni düzenleme

"Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç'ın tedavisi multidisipliner yaklaşımıyla sürdürülmüştür."

"Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs akşamı saat 21.00'de vefat etmiştir."

"Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

AMERİKA'DAKİ ÇOCUKLARI BEKLENİYOR

Erkan Yolaç'ın 81 yaşındaki kardeşi Faik Yolaç "Ağabeyimin ölümünün üzüntüsünü yaşıyoruz. Amerika'da olan çocukları ve yakınlarının yarın Türkiye'ye dönmesini bekliyoruz. Ondan sonra kesin cenaze töreni ve defin yeri belli olacak" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Erkan Yolaç'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Ersoy, Xhesabından yayımladığı mesajında, "Televizyon ekranlarımızın unutulmazlarından Erkan Yolaç'ı da ebediyete uğurlayacak olmanın derin hüznünü yaşıyoruz. Gülen yüzüyle onu daima hatırlayacağız. Başımız sağ olsun. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Editör: Yunus Tutkun