2023-2024 24 Ağustos itibariyle Türkiye’de futbol heyecanı Trendyol Süper Lig’in başlamasıyla zirveye ulaştı. 14 Mayıs 2024 yılında sona erecek olan Süper Lig’de bu sene 20 takım mücadele ediyor ve çift devreli mücadelede, ilk devre 18 maç, ikinci devre ise 20 maçlık programla devam edecek. Yani, her takımın diğerleriyle ikişer maç yaptığı bu sistemle, bir sezon boyunca tam 360 maç izleyeceğiz. Lig ise 9 ay sürecek. Lig’de başarılı olan ilk 4 takım ise ülkemizi Avrupa’da temsil edecek. Bunlardan 1. yani şampiyon olan takım 2024-25 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu, 2. olan takım 2024-25 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu, 3. Olan 2024-25 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu ve son 4. Olan takım ise 2024-25 UEFA Konferans Ligi ikinci eleme turuna katılacak. Başarısız olan son 4 takım ise bir alt lig olan Trendyol 1.lig’e düşecek. Lig dışında ise Türkiye kupasını kazanacak olan takım ise UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde edecek. Türkiye Kupasını kazanan takım ise, sezonu ilk 3 sırada bitirirse, lig 4.'sü ekip UEFA Avrupa Ligi'ne, 5. olan takım ise UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne katılmaya hak kazanmış olacak.

Türkiye’de futbol denilince hepimizin bildiği üzere akla ilk en üst düzey olan Süper Lig geliyor. Rekabetin ve mücadelenin yüksek olduğu, Türk takımlarının da dünyaca ünlü futbolcuları transfer ederek onların futbol kariyerlerini ülkemizde devam ettirmesi futbola olan ilgiyi arttırıyor. Aslında bakarsak bunların gerçekleşmesi futbola olan ilgiyi sadece sahada değil, online mobil tarafta da özellikle de çocukların ve gençlerin futbola olan ilgisini daha da arttırmasına sebep oluyor. Bununla birlikte başta dünyada olmak üzere, ülkemizde de online futbol oyunlarına özellikle menajerlik oyunlarına ilginin hızla arttığını görmekteyiz. Şimdi sizlere online futbol menajerlik oyunu denilince akla ilk gelen mobil uygulama oyunlarında Petrol Ofisi Sosyal Lig’den bahsedeceğiz.

Peki nedir bu Petrol Ofisi Sosyal Lig?
 

Petrol Ofisi Sosyal Lig, Bir diğer adıyla PO Sosyal Lig mobil futbol uygulamaları arasında Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en büyük fantezi futbol oyunlarının başında geliyor. Bu uygulamada kullanıcıları gerçek hayatta kulüplerin belirlediği bütçeyle futbolcu transfer ettiği gibi, Süper Lig futbolcularından kadro kurmakta ve kadrolarına transfer ettiği futbolcuların Süper Lig’de o haftaki gerçek maç istatistikleriyle Sosyal Lig puanlama sistemine göre puan toplamaktadır. Oyun severler topladıkları puanlarla haftalık klasman, genel klasman ve turnuvalarda birbirleriyle sezon boyunca rekabet ediyor.

Sosyal Lig sadece bir futbol menajerlik oyunu değil, aynı zamanda Türkiye’de futbola daire gelişen son dakika haberleri, maç sonuçları, maç programları, maç fikstürleri ve ayrıca birbirinden güzel ödüllerin dağıtıldığı bir uygulama. Bu ödüllerden kısaca bahsetmek gerekirse;

Sosyal Lig oyuncularını 2023 – 2024 sezonunda da birbirinden muhteşem Genel Klasman, Haftalık Klasman, ve Turnuva ödülleri bekliyor.

1)     Genel Klasman’da 1. Ve 2. Devre birincilerine Kia Niro Hibrit otomobil, ,

2)      Sezon boyunca Petrol Ofisi’nden toplamda 2.5 milyon TL değerinde yakıt,

3)     Her hafta 1 kişiye Playstation 5 ve FIFA,

4)     Her hafta 100 kişiye Petrol Ofisi’nden 500 TL tutarında yakıt,

5)     Turnuva birincilerine iPhone 15 ve 10 kişiye TOD TV Süper Lig Paketi.

Sosyal Lig’e Nasıl Üye Olunur?

Öncelikle uygulamayı cep telefonunuzla Google Play ya da App Store’dan indirip Google hesabınızla cep telefonu numaranızla ve mail adresinizle üye olabiliyorsunuz. Üyelik aşamasıdan sonra ana sayfadaki profilden belirlenecek takı adı aynı zamanda uygulamadaki kullanıcı adı olacaktır. Daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dogus.sosyallig&hl=tr

https://apps.apple.com/tr/app/sosyal-lig/id725481540?l=tr

https://www.sosyallig.com/nasil-oynarim