(Haber: Muhammed Enes Köseoğlu)

Erbakan’ın yerli traktör fabrikası, tank üretme kabiliyetiyle kurulmuş Erbakan’ın yerli traktör fabrikası, tank üretme kabiliyetiyle kurulmuş

Gazeteci Maaz İbrahimoğlu aktardığı bilgiye göre, telefon sahibinin şikayetçi olmamasının ardından hırsız serbest bırakılmasına rağmen Muhammed 1 gün sonra serbest bırakıldı.

İbrahimoğlu olayı şöyle anlatıyor:
“18 yaşına basan Muhammed Suriyeli ve Sancaktepe’de esnaf. Küçük dükkanda abisiyle telefon tamiri ve satın alım işlerini yapıyor. Muhammed’e bir şahıs ekranı kırık ve bozuk bir telefon getiriyor. Muhammed hurda olarak telefonu 100TL’ye satın alır. Meğer telefonu satan hırsızmış.
Bigün sonra polisler dükkana gelir,Muhammed'e telefonu sorar. Muhammed telefonu polisleri verir. İfadesinin alınması için Muhammed'i karakolu çağırırlar. Kimliği yanında olmayan Muhammed’e polis, kimliğini alması için eve yollar. Fakat sokak başındaki bekleyen iki polis var.
Evine gitmeye çalışan Muhammed oradaki polisler tarafından tartaklanır. Çünkü polisler onun kaçtığını düşünmüş. Ardından Muhammed'i alıp Sancaktepe karakoluna götürüyorlar. Muhammed'in ailesiyle diyalogu kesilir. Birgün boyunca eve dönmeyince aile Muhammed’i karakol karakol arar.
Aile Muhammed’i Sancaktepe’de bulur. Meğerse polis saatlerce Muhammed’i yüzü duvara dönük ayakta bekletmiş. Ama o ara, orada bulunan hırsız ise sandalyeye oturmuş halde sigara içiyor. Telefon sahibi hırsızdan şikayetçi olmayınca hırsız serbest bırakılıyor
Ancak genç Muhammed ise tutulmaya devam ediliyor. Aile o ara çocuğuna avukat tutuyor. 1 gün sonra ise Suriyeli Muhammed serbest bırakılıyor.”