Temel Karamollaoğlu, kabul sırasında yaptığı açıklamada, "Bu yıl, hem kendi kurban bağışımı hem de eşim Ayşe Hanım’ın kurban bağışını Afrika’daki ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmak üzere Milli Görüş organizasyonumuz olan İMG derneğine yaptık. Kurbanlarımızın ve yardımlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında vesile olduğu için İMG'ye teşekkürü bir borç biliyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.
Karamollaoğlu, hem kendi hem de eşinin bu seneki kurban bağışını İMG'ye yaparak, derneğin faaliyetlerine verdiği desteği açıkladı.