İsrail ile Hamas’ın karşılıklı saldırıları sürüyor. Bölgede tansiyon yüksek seyrederken, Türk Hava Yolları (THY) İsrail’e seferleri durduğunu açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda “İsrail’de yaşanan mevcut durum sebebiyle seferlerimize ikinci bir bildirime kadar ara verilmiştir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı’nda THY'nin 56 seferi iptal edildi İstanbul Havalimanı’nda THY'nin 56 seferi iptal edildi

Pegasus da seferlerini durdurdu

THY’nin ardından Pegasus Hava Yolları da İsrail seferlerini durdurdu. Pegasus’tan yapılan açıklamada “Değerli misafirlerimiz, İsrail'de yaşanan mevcut durum nedeniyle İsrail kalkışlı ve varışlı seferlerimize ikinci bir bildirime kadar ara verilmiştir. 7 Ekim 2023 ve öncesinde satın aldığınız ve 7 – 31 Ekim tarihli veya bu tarihleri kapsayan İsrail kalkışlı /varışlı seferlere ait biletlerinizi; ücretsiz olarak açığa alabilir veya iptal ederek kesintisiz iade alabilir veya ücretsiz olarak tarih değişikliği yapabilirsiniz. 31 Ekim sonrası uçuşlarımıza ilişkin güncel bilgiler için duyurular sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz” denildi.