Trabzon'un Boztepe mevkiinde bulunan Amerikan askerlerinin kullandığı NATO üssü ile birlikte Maçka ilçesi Ortaköy mahallesinde 1980'li yıllardaki Rus tehdidine karşı yapıldığı belirtilen NATO üssü turizme açılacak.

Bir süre mühimmat deposu olarak kullanıldıktan sonra 2010 yılında boşaltılan NATO üssünün turizme kazandırılması için Maçka Belediyesi tarafından proje hazırlandı.

1Qwetg

Askeri yatakhanelerin, futbol sahasının, eğitim alanlarının ve 8 tane ses izolasyonu yapılmış hangarların bulunduğu eski NATO üssü için hazırlanan özel proje için ile ilgili çalışmalar başladı.

Çiftçiden ayçiçeği isyanı: Üretici kazanmıyor, tüketici yağı pahalıya alıyor Çiftçiden ayçiçeği isyanı: Üretici kazanmıyor, tüketici yağı pahalıya alıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, hangarları dışarıdan görülmeyecek şekilde inşa edilen NATO üssünde inceleme yaptı.

Scdvfbgn

Hangarların bulunduğu alanı da inceleyen Trabzon Milletvekilleri, üs ile ilgili bilgiler aldı. Projenin hazır olduğunu belirten Başkan Koçhan, NATO üssünü kısa sürede turizme kazandırmak için çalıştıklarını belirtti.