Türkiye'nin 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nde 31 binden fazla sivili katlederek soykırım yapan Siyonist İsrail'e ihracatını sürdürmesi tepkilere neden oluyor.

AK Parti iktidarının Siyonist İsrail ile olan ticarete muhalefetten ciddi tepkiler gelirken Türkiye'deki STK'lar da ’Bu utancın sonlanması için gemilerle ticaret dursun’’ çağrısı yapıyor ancak iktidar bu çağrılara sessiz kalıyor. Sadece yapılanları kınayarak “Gazze halkının yanındayız” demekle yetiniyor.

Türkiye'den işgalci İsrail’e silah parçalarından çeliğe, gübreden askeri ekipmana kadar pek çok kalemde yapılan ihracatta önemli bir detay daha ortaya çıktı.

TÜİK'in resmi belgelere yansıya verilerine göre işgalci İsrail'in çocuk, kadın, yaşlı demeden yaptığı katliamlara büyük öfkenin ve üzüntünün olduğu bugünlerde Türkiye’nin İsrail’e dikenli tel de sattığı öğrenildi.

Ankara Filistin Dyanışma Platformu: Ticaret ile soykırıma ortak olanlar yargılansın Ankara Filistin Dyanışma Platformu: Ticaret ile soykırıma ortak olanlar yargılansın

8 milyon liralık dikenli tel

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) dış ticaret istatistiklerine göre, Türkiye Siyonist İsrail'e savaşın başladığı Ekim 2023'te ve Ocak 2024'te toplam 8 milyon liralık dikenli tel sattı. Satılan tellerin Mescid-i Aksa'yı Filistinlilere kapatmak için kullanılacağı ifade ediliyor.