Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bu bölge ciddi bir deprem bölgesi Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bu bölge ciddi bir deprem bölgesi

Beşiktaş Bağımsız Belediye Başkan Adayı Nasuh Mahruki, KRT TV'de katıldığı yayında "Başörtüsüyle kimsenin sorunu yok, türbanla var. Türban bir siyasal İslam ve emperyalizm sembolü." demişti. 

CHP Gençlik ve Spor Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, Nasuh Mahruki'nin sözlerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstererek "E türban takmayın o halde Nasuh Mahruki Bey, emperyalizme şöyle okkalı bir tokat atmış olursunuz. Kadınların ne giyeceğini erkekler konuşmasın! Biz kadınların tercih ettiği yaşam tarzı sizleri hiç mi hiç ilgilendirmez, anlayın artık!" ifadelerini kullanmıştı.

Nasuh Mahruki, Sevgi Kılıç'ın sözkerine "Kuran’da senin başındaki gibi saçının tek bir teli görünmesin diye altına bone takılan türban diye bir şey yok. Türban/Sıkmabaş Siyasal İslamcı yani Müslümanlığı siyasi çıkarları için bir araç olarak kullanan Allah ile aldatan tarikatların sembolü. Bu düşüncede birinin Atatürk’ün kurduğu, ALTI OK’un partisi CHP’de yönetici olarak ne işi olduğunu da bence herkes sorgulamalı." şeklinde cevap vermişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Nasuh Mahruki'nin Sevgi Kılıç'a yönelik yazmış olduğu paylaşımı alıntılayarak "Neyse ki Türkiye Cumhuriyeti'nin hür kadınları ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını size sormuyor Nasuh Mahruki! Ama duracağınız yeri ve haddinizi size onların öğreteceğine eminim. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayan Cumhuriyet Halk Partisi tüm kadınların özgür yaşam tarzının teminatıdır ve sizin gibilerin her zaman karşısındadır." ifadelerini kullandı.