UNRWA: Gazze'de her gün 37 çocuk annesini kaybediyor

Siyonist İsrail ordusunun 210 gündür saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde can kaybı son 24 saatte 26 artarak 34 bin 622'ye yükseldi. UNRWA'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nde her gün 37 çocuğun annesini kaybettiği bildirildi.

İsrail, Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırıların yanı sıra halkı aç ve susuz bırakıp yardımların ulaşmasını engellemeye devam ediyor.

Hamas Siyasi Büro Üyesi'nden ateşkes açıklaması: Biz ulaşan bir bilgi yok Hamas Siyasi Büro Üyesi'nden ateşkes açıklaması: Biz ulaşan bir bilgi yok

UNRWA'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Gazze'deki savaş kadınlara yönelik bir savaş olmayı sürdürüyor." ifadesi kullanıldı.

İsrail ordusunun 210 gündür saldırıları altındaki Gazze'de 10 bin kadının öldürüldüğü ve 19 bininin de yaralandığı belirtilen açıklamada, "Her gün 37 çocuk annesini kaybediyor." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şartlar dehşet verici, 155 binden fazla hamile veya emziren kadın su ve hijyen malzemelerine oldukça kısıtlı bir şekilde erişim sağlıyor."