IFAB'dan yeni kural: 'İtiraz eden futbolcuya 10 dakika ceza' IFAB'dan yeni kural: 'İtiraz eden futbolcuya 10 dakika ceza'

Galatasaray’ın Danimarkalı stoperi Victor Nelsson, bir baba olarak hayatının en mutlu anlarından birini yaşamış olmasına rağmen futbolun zorlayıcı yanlarıyla karşı karşıya kaldı.

Yeni baba olmanın verdiği mutlulukla birlikte ilk 11’deki yerini kaybetmenin zorluğunu yaşayan Nelsson, iki yıl boyunca Galatasaray'ın değişmez oyuncularından biri iken, birden yedek kulübesine düşmenin şokuyla baş etmeye çalışıyor.

Danimarka’nın Kazakistan’la yapacağı Avrupa Şampiyonası eleme maçı için milli takım kampına katılan Victor Nelsson, Ekstra Bladet’ten Mads Glenn Wehlast ve Rasmus Glud’a yaptığı açıklamada “Buraya biraz kızgın ve tükenmiş hissederek geldim. Galatasaray’da yedek kalışım bende duygusal bir etki bıraktı” dedi.

“MANCHESTER UNITED MAÇINDA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United'a karşı 3-2 kazandığı maçta ilk 11’de yer almamasının kendisini şoke ettiğini belirten Victor Nelsson, “Manchester United maçında oynamayışım beni hayal kırıklığına uğrattı. Teknik direktör Okan Buruk ile yaptığım konuşma özel ama o maçta sahada olmadığım için hayal kırıklığına uğradım” dedi

Nelsson, Old Trafford’daki maçtan bir gün önce yedek olduğunu öğrendi ve maçta sadece yedi dakika süre aldı.

Galatasaray’ın yeni sözleşme önermeye hazırlandığı Nelsson, durumunu gözden geçireceğini söyledi. “Son milli arada Galatasaray yönetimine sözleşmemi yenilemek istemediğimi söyledim. Yeni sözleşme konusunda neredeyse anlaşmak üzereydik ancak durum değişti” ifadelerini kullandı.

“UÇAK BİLE AYARLANMIŞTI”

Galatasaray, yaz transfer döneminde Sevilla’nın transfer teklifini reddetmesi ile ilgili ise Nelsson. “Galatasaray yapılan teklifi yeterli bulmadı. Sevilla ile transfer sürecinde büyük aşama kaydetmiştik. Uçak bile hazırlanmıştı fakat anlaşma gerçekleşmedi. Şimdi Galatasaray’dayım ve ilk 11’deki yerimi geri kazanmak için mücadele ediyorum” diye konuştu.

Okan Buruk’un ilk 11’i belirlemekte tek yetkili olduğunun da altını çizen Danimarkalı futbolcu “Takımdan sorumlu olan teknik direktördür. Takımı hazırlayan ve maçı kazanabilecek en iyi oyuncuları sahaya süren de odur. Sonuçta maçı kazandık ve maçlara kimin başlayacağını o belirler. Ancak eğer oynamazsam ne yapmam gerektiği çok açık… Yedek kulübesinde oturamam” dedi.