İsrail’in Filistin’e karşı yıkıcı saldırıları 23’üncü gününde insan haklarını hiçe sayarak devam ederken, ABD merkezli aktivist örgüt Barış İçin Yahudilerin Sesi (JVP), sosyal medya hesabından savaşın en acı tarafını ortaya koydu.

’47 AİLE NÜFUSTAN SİLİNDİ’

İsrail’in saldırılarında ölen 2 bin 913 çocuğun isminin bulunduğu paylaşımda, “Soykırım böyle olur. Bunlar, 26 Ekim Perşembe itibarıyla bu ay İsrail ordusu tarafından öldürülen 2913 Filistinli çocuk. İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırıları yoğunlaştıkça, bu ölü sayısının zaten hatalı olduğunu dehşet ve üzüntüyle görüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “Hayat kurtarmak için, soykırımı durdurmak için artık ateşkes talep ediyoruz. İsrail ordusu halihazırda 47 Filistinli aileyi Gazze nüfus kayıtlarından sildi; ailenin tüm nesilleri, tüm üyeleri öldü. Bunlar onların çocukları. Bu, ölçüsüz bir kayıp” diye belirtildi.

‘BOMBALARIN YÜZDE 80’İ ABD YAPIMI’

Saldırılardan ABD’nin de sorumlu olduğu kaydeden JVP, “İsrail ordusunun Gazze'ye attığı ve bu çocukları öldürmek için kullanılan bombaların yüzde 80'i Amerikan yapımı. Bu soykırımı durdurmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çağrılıyoruz. Gazze'de ateşkes talep etmeye ve herkesin özgür, eşit ve güvende olduğu bir gelecek için mücadele etmeye devam ederken bu çocukların hayatlarını unutmayı reddediyoruz. Her yaşamın değerli olduğunu her zaman vurgulayacağız” denilerek 2 bin 913 çocuğun ölümün her birinin önlenebileceği eklendi.