Saadet Partisi İstanbul/Fatih Adayı ve AGD İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, Mısır'da Müslüman Kardeşler'in yöneticisi 8 kişiye idam cezası verilmesine tepki olarak AGD İstanbul Şubesi tarafından "Zalim Mısır Yönetiminin Karşısında, İhvan-ı Müsliminin Yanındayız" teması ile organize edilen  Fatih Camii'nden, Saraçhane Meydanı'na Yürüyüş ve Basın Açıklaması gerçekleştirdi. 

Yaroğlu basın açıklamasında "Ülkemiz yöneticilerine de seslenmek istiyorum. Allah'tan korkun! Seçim meydanlarında yıllarca Rabia yaparak gezdiniz, seçim meydanlarında sizden olmayanları Sisi taraftarı olarak ilan ettiniz, daha geçtiğimiz hafta o zalim Sisi ile kol kola girdiniz, o zalim Sisi ile normalleştiniz, bunca çelişkinize rağmen, bunca yanlışınıza rağmen normalleşmenin Müslüman kardeşlerimizin hayrınadır diye yine sesimizi çıkarmadık, şimdi bu idam kararları neyin nesi? Bu normalleşme neyin nesi? Kiminle kol kola girseniz İslam Ümmeti'nin başına zalim kesiliyor. Irak'ta ABD'nin safında yer aldınız, Libya'da "NATO'nun ne işi var?" dediniz NATO'nun safında yer aldınız, İsrail yıllardır Filistin'deki kardeşlerimizi katlediyor, ilk kıblemiz, Harem-i Şerif'imiz Mescid-i Aksa'mıza kirli postalları ile giriyor, Mavi Marmara'da 10 vatandaşımızı katletti, hiç utanmadan İsrail ile normalleştiniz! Hiç utanmadan 2 yıl evvel o Cumhurbaşkanı olan zalim Herzog'u ülkemizde karşıladınız, o lanetli bayrağı göndere çektiniz bugün hala hiç utanmadan İsrail ile ticarete devam ediyorsunuz ve idam kararları karşısında sesinizi çıkarmıyorsunuz, yazıklar olsun size!" ifadelerini kullandı. 

TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları sürüyor TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları sürüyor