Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre, Narlıtepe Mahallesi'nde, 3'ü ilkokul 5'i de orta dereceli okul olmak üzere toplam 8 okulun bulunuyor. Bu okulun öğrencileri bin bir güçlükle eğitimlerini sürdürmeye çalışıyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocukları ebeveynleri okula getirip götürüyor. 

Bakan Yumaklı'dan "Ata Tohumu" açıklaması Bakan Yumaklı'dan "Ata Tohumu" açıklaması

SERVİS PAHALI 
Ebeveynler şunları söyledi; “Bazı ailelerin 2-3 çocuğu var. Okul servis ücreti 650 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Yani masraf 2-3 katına çıkıyor. Ekmek alacak parayı bile güçlükle bulan insanların olduğu gözden kaçırılmamalı. Yani bu ekonomik şartlarda çocukların servisle okula gitmesi imkansız. Hasta çocuğunu komşusuna ya da kayınvalidesine bırakıp çocuklarıyla okula gelenler de var.”

HER TÜRLÜ TEHLİKE VAR
Çocukları için endişelenen aileler, “Buraya bağlanan yolda kazalar oluyor. Her türlü tehlike var. Yolun yapılmasını ve ulaşım imkanı sağlanmasını istiyoruz” sözleriyle durumu aktardı. İlkokul öğrencileri ise her gün dik, toprak yoldan yürüdükleri için derse girmeden yorulduklarını söyledi. Çocuklar, ‘neden servise binmedikleri' sorusuna, “Anne babalarımızın parası yok ki” yanıtını verdi.