Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, Gazze meselesinde Müslümanların neden adım atamadığını 3 başlık altında özetledi.

  • Yıldırım, Gazze'de devam eden soykırım ve İslam Dünyası'nın tepkisizliği'ni şu 3 madde ile anlattı:

57 tane halkı Müslüman olan ülke var, 2 milyarız. Dünya nüfusunun yüzde 20'sini sözde biz oluşturuyoruz. Üfleseydik İsrail devrilirdi, her birimizi tükürseydik İsrail boğulurdu ama bunu yapmıyoruz/yapamıyoruz. Yapamamamızın nedenlerini hiç sorguluyor musunuz? Hepimizin (yöneticiler ve halk) 3 tane eksiğimizden dolayı Allah bize bu zilleti yaşatıyor: 1) Niyetlerimiz selim değil, 2) Kazançlarımız helal değil, 3) Usullerimiz doğru değil. Allah bu 3 eksiklikten dolayı Ümmet-i Muhammed'e bu zilleti yaşatıyor. 1) Niyetlerimizi yüzde 100 Allah'ın rızası yapacağız: Öyle kahramanlıkla, hamasetle, tarikatımızın, cemaatimizin, vakfımızın tabelasını öne çıkarmakla değil yüzde 100 Allah rızası için yapacağız. 2) Kazançlarımız helal değil: Deprem bölgesine  konferansa gideceğim sordum "Ben geleceğim ama deprem oldu şehir yıkıldı ben size ne anlatayım?" Ne dediler biliyor musunuz? "Hocam ilimizde depremden sonra tefecilik çok arttı gelince ne olur bu meseleyi konuşun." Allah bizim belamızı vermiş. Bu kadar faize giren, bu kadar hak/hukuk ihlal eden bu kadar torpili, rüşveti basite alan  bu kadar haram yiyen insanların helal davranabilmesi mümkün mü? Helal yiyen helal davranır haram yiyen helal davranamaz. Yediklerimize dönüp tekrar bakacağız. 3) Usuller doğru değil: Şu an konuştuğum mikrofon benim üretimim değil, binlerce insana sesimizi ulaştırdığımız sosyal medya bizim değil, bir yazılım yapamıyorum, alternatif oluşturamıyorum. Alternatif oluşturamadıktan sonra, zalimin karşısına zalimin silahı ile çıkmadıktan sonra "Kahrolsun İsrail" demekle İsrail kahrolmaz. Çünkü "Kahrolsun" demenin Allah altını doldurmanı istiyor.

Çiftçiden ayçiçeği isyanı: Üretici kazanmıyor, tüketici yağı pahalıya alıyor Çiftçiden ayçiçeği isyanı: Üretici kazanmıyor, tüketici yağı pahalıya alıyor

Editör: Hümeyra Kaya