Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meral Akşener arasındaki görüşmenin yankıları sürüyor. İYİ Parti cephesinden gelen açıklamalar, siyasi gündemin merkezinde yer almaya devam ediyor. İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Sözcü TV'ye yaptığı açıklamalarda önemli noktalara değindi.

Görüşmenin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Burak Akburak, Akşener'in Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi alması durumunda bunu değerlendirebileceğini belirtti. Akburak, "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir" dedi.

"Devlette göreve hazır"

Akşener'in devlet kademelerinde görev almaya hazır olduğunu ifade eden Akburak, "Akşener devlette göreve hazır" şeklinde konuştu. Bu ifadeler, Akşener'in siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açabileceği yönünde yorumlandı.

Oğlu Paris Büyükelçisi mi olacak?

Erdoğan-Özel görüşmesi sonrası CHP'den ilk açıklama Erdoğan-Özel görüşmesi sonrası CHP'den ilk açıklama

Akşener'in oğluyla ilgili çıkan "Paris Büyükelçisi olacak" iddialarına son derece kızgın olduğunu belirten Akburak, "Akşener oğluyla ilgili iddialara kızgın" dedi.

Dervişoğlu'na tepkili

Akburak ayrıca, Akşener'in Dervişoğlu'na da kızgın olduğunu ifade ederek, "Akşener, Dervişoğlu'na kızgın" şeklinde konuştu.

Yeni parti kuracak mı?

Yeni parti kurma iddialarına da değinen Akburak, "Akşener yeni bir parti kurmayacak" açıklamasında bulundu. Bu açıklama, İYİ Parti içinde yaşanan tartışmalara da ışık tuttu.

"İhraç durumunda iyi parti kalmaz"

Akşener'in olası bir ihraç durumunda İYİ Parti'nin varlığını sürdüremeyeceğini ifade eden Akburak, "Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz" dedi.

Erdoğan ile görüşmenin detayları

Görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine gerçekleştiğini belirten Akburak, görüşme zamanının bir gün önceden belli olduğunu söyledi. Akburak, "Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu" şeklinde konuştu.

"Bahçeli ile görüşme olmayacak"

Meral Akşener'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeyeceğini ifade eden Akburak, "Akşener, Bahçeli ile görüşmeyecek" dedi.

Saç rengi

Akşener'in saç renginin de dikkat çektiğini belirten Akburak, "Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi" dedi.

"Sık sık gündeme gelecek"

Son olarak, Akşener'in bundan sonra sık sık gündemde olacağını belirten Akburak, "Akşener'i bundan sonra sık sık göreceğiz" dedi.