Ceylan, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak şunları dile getirdi:

Mahallemizde 7 sene önce açılan 1.500 öğrenci kapasiteli İmam Hatip Okulu’na ihaleye girerek kantinini almıştım. 7 senedir işletiyorum ve bilfiil yakından gözlemliyorum okulu, yönetimini, öğretmenleri.

7 senelik sürecin sonucunda ilk başta açıldığında 600 öğrencisi olan okulumuzun şu anda 250 civarı gelen öğrencisi var.

Sebebi şu: Okula gelen hiçbir öğretmenin (2-3 tanesi hariç) ne İslamla alakası var ne de kendi alanında liyakat sahibi.

7 senelik süreçte topluma 1 tane “dini temsil edecek” öğrenci kazandırmadılar. Mahallemizin nüfusu ortalama 70-80 bin, okulumuz bölgeye hitap eden tek imam hatip okul ve bölgenin nüfusu ortalama 200 bin civarında.

Bu kadar nüfusa hitap eden bir okul inşa ettiren devletimiz okula imam hatibi hakkıyla temsil edecek bir öğretmen, müdür, müdür Yardımcısı göndermek yerine tam aksine dinle alakası olmayanları göndermesi 2 şeyi gösteriyor: ya devlet kasıtlı olarak gençleri imam hatipten soğutuyor ya ilçe milli eğitimdeki yetkililerin basiretsizliğini gösteriyor. Her halükarda olumsuz bir sonuç.

Öğrenciler her sene rahatlıkla dışarı kaçabiliyor, derslere girmiyor, yok yazma yok dersten kalma yok, çocuklar öğretmenlerin gözünün önünde okulun dışına çıkıyor okulun dışından rahatlıkla eşya içeri sokabiliyor, bir ara okula silah bile getirilmişti.

Hemen önünde tek katlı okul var onun bile öğrencisi 400-500 civarında.

Ve gelinen bu raddede 15 senelik kantincilik serüvenimizde ilk defa bir kantinin kapanışını vereceğim muhtemelen. Okullar 2 gündür açılmasına rağmen kantini açmaya gitmedim, hazırlık yapmadım. Çünkü okul, okulluktan çıkmış fayda yerine zarar yaymaya başlamış. Veliler artık öğrencilerini okuldan alıyor, herkesin aklına okul kötü bir okul olarak kazındı. Halbuki 1.500 civarı öğrenci kapasitesi var, hem ortaokul hem lise olmak kaydıyla çift yönlü eğitimi var.
Ama dediğim gibi imam hatip ruhuna tamamen ters olması bir yana, normal eğitim de yerlerde geziyor.

Defalarca ilçe milli eğitime, ilçe milli eğitim müdürüne, yetkililere bu durumu anlatmama rağmen okula ciddi anlamda müdahelede bulunmadılar.

Milli Eğitim Bakanlığı, "sınıf annesi" uygulamasını yasakladı Milli Eğitim Bakanlığı, "sınıf annesi" uygulamasını yasakladı

Artık öyle bir duruma geldi ki bu okulun kapanması açık olmasından daha hayırlı olacak. Sadece kantinci değil, Mahallenin çocuğuyum. Bu okulun her yönden heba edilmesi demek mahallenin gençliğinin heba edilmesi demek. Kasıtlı bir heba etme politikası uygulanıyor birileri tarafından.

Adana / Yüreğir / Doğankent İmam Hatip Okulu

Daha sonra yaptığı paylaşıma ilişkin Ceylan'ın okul müdürünün, babasını tehdit ettiğini dile getirdi:
 

görsel 2
Ceylan, konuya ilişkin Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü'nin kendisini aradığını ifade ederek şunları dile getirdi:

görsel 3