Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yıl aranın ardından CHP Genel Merkezi'ne gidiyor. Erdoğan'la CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kırk gün sonra ikinci kez bir araya geldi.

Görüşme saat 16.00'da başladı.

Erdoğan C H P

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye 18 yıl sonra yaptığı ziyaret öncesinde CHP Genel Merkezi’ne Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun yer aldığı Türk bayrağı çekildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 15.55'te görüşme için Beştepe'den yola çıktı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı genel merkezin kapısında karşıladı.

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı 'yazısı': Böl, parçala, yönet… Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı 'yazısı': Böl, parçala, yönet…

Erdoğan ve Özel, makam aracının önünde tokalaştı.

A A 20240611 34843544 34843543 C U M H U R B A S K A N I E R D O G A N Z I Y A R E T I C I N C H P G E N E L M E R K E Z I N E G E L D I

İki lider daha sonra genel merkezin girişinde bir kez daha tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi.

Erdoğan ve Özel, içeri geçip görüşmeye başladı.

Görüşmeye CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Namık Tan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş da eşlik ediyor.

İki isim, görüşmenin kayda geçmesi için notlar tutacak.

Görüşmenin gündem maddeleri

Görüşmede iki liderin de farklı gündem maddeleri olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun zamandır dile getirdiği yeni anayasayı gündeme taşıması, Özel’in ise ekonomik gelişmelerle ilgili konuşması bekleniyor.