İzmir Bergama'daki yangın 2'nci günde kontrol altına alındı: Müdahaleye giden ekipten acı haber İzmir Bergama'daki yangın 2'nci günde kontrol altına alındı: Müdahaleye giden ekipten acı haber

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise 15 Temmuz darbe girişiminin 8'inci yıl dönümü nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan rapor ve çalışmaların açıklanması için Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'a çağrıda bulundu.

 Davutoğlu, 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlere Türkiye'nin borçlu olduğunu belirterek, "15 Temmuz'da onlar niçin şehit oldu? Türkiye Cumhuriyeti devleti, bir vesayetten çıkıp bir başka vesayete girsin, diye mi şehit oldu? Demokrasi ayaklar altına alınıp, insan hak ve özgürlükleri yerle bir eden bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kurulsun, diye mi şehit oldular? Yoksa milli irade için, seçilmiş cumhurbaşkanı ve parlamento için mi şehit oldular. Gerçek bir demokrasiyi bu ülkede inşa etmek bu şehitlere borcumuzdur. Bir vesayetin yerine başka bir vesayetin geldiği, Sinan Ateş davası gibi davalarda açıkça görüldüğü gibi insanların sokak ortasında öldürülüp mahkemelerde katillerin hakimlerin önünde neredeyse tezahürat tutup, avukatların alkışladığı bir ülke için ölmedi onlar" ifadelerini kullandı.