İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Bağcılar Güneşli Meydanı'nda düzenlenen halk buluşmasına katıldı.

Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını duyurdu Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını duyurdu

"Ulaştırma ve altyapı bakanlığı 2024-28 stratejik planını bugün açıkladı"

Kanal İstanbul projesinin Ulaştırma Bakanlığı’nın 2024-2028 stratejik planında yer aldığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, "Bu Kanal İstanbul meselesi var ya Kanal İstanbul meselesi. Bu hepimizin baş belasıdır unutmayın. Bu var ya bu Kanal İstanbul'un İstanbul'u yok etme projesidir. Bu Kanal İstanbul meselesi sizin malınız, canınız, ciğeriniz, geleceğiniz, o sevgili evlatlarımız, çocuklarımız pırlanta gibi gençlerimiz onların geleceğini yok etme projesidir. Bakın kime sorsan şu anda ağzı kapalı, sus pus. Farkında mısınız hiç kimse Kanal İstanbul'la ilgili tek cümle etmiyor. Tek cümle etmiyor Kanal İstanbul'la ilgili. Kanal İstanbul meselesi sorulunca ‘İstanbul'un gündeminde olmayan, benim de gündemimde yok’ diyor. Doğru mu? Ama yalan konuşuyorlar. Niye biliyor musunuz? Bakın, söyleyeyim, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2024-28 stratejik planını bugün açıkladı. Bugün açıkladı ve planda ne diyor biliyor musunuz? Kanal İstanbul'un diyor yüzde 20’sini tamamlandı ama belediyenin açmış olduğu davalardan dolayı yapılmıyor ama 2028’e kadar yüzde 45’i tamamlanacak ve kanal yapılacak diyor Ulaştırma Bakanlığı. Başka bir şey daha yazıyor. Diyor ki, bundan sonraki maliyet 356 milyar lira. Bu parayı da harcayacaklarını anlatıyorlar Ulaştırma Bakanlığı. Peki, bu bakanlığın raporundan sonra, bak rapor yalan konuşmuyor. Yalan konuşan İstanbul'a aday olan kişi. Rapor doğruyu yazıyor. Bu rapordan sonra adaya sorduklarında bakalım ne diyecek. Size göre ne diyecek? Ben söyleyeyim. Sus pus olacak hiçbir şey diyemeyecek” diye konuştu.