MEB hazırladı: "Yapay zeka uygulamaları" dersi ortaokul müfredatına giriyor MEB hazırladı: "Yapay zeka uygulamaları" dersi ortaokul müfredatına giriyor

Soruları yanıtlayan Tekin, "Okullarda ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz" dedi.

CEP TELEFONU YASAĞI

  • Bakan Tekin, öğrencilerin cep telefonlarını derse girmeden teslim edeceklerini, öğretmenlerin de kötü örnek olmamaları adına sınıfa telefonla girmeyeceğini bildirdi.
  • Öte yandan "Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık” diyen Tekin, okula devam ve sınıf tekrarı konusunda da şunları söyledi:

SINIF TEKRARI

  • “Okul devamları ve sınıf tekrarı konusunda ısrarcıyız. Bunun eğitim öğretim sürecini sekteye uğratan sorunlardan olduğunu düşünüyoruz. Yönetmeliğimiz yayın sürecinde.”

ÖĞRETMEN ATAMALARI BAHARDA

  • Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz.